СТОЛИЧНА ОБЩИНА - РАЙОН „ЛЮЛИН“

Меню

Меню

„Памет, единение, бъдеще“ – образователно посещение в Националния исторически музей по повод 150 години от Априлското въстание” 

На 21, 22 , 23 и 24 април 2026 г. ученици от ученици от 27 СУ, 37 СУ, 103 ОУ и 137 СУ в район Люлин, посетиха Националния исторически музей – Бояна по повод отбелязването на 150 години от избухването на Априлското въстание.

Инициативата е осъществена по идея на МКБППМН-район „Люлин“ под надслов „Памет, единение, бъдеще“.

Посещението имаше за цел да запознае учениците с едно от най-значимите събития в българската история и да насърчи у тях чувство за принадлежност, отговорност и уважение към националното наследство.

В рамките на визитите бяха проведени беседи, посветени на събитията около Априлското въстание, неговите герои и историческото му значение за националното развитие на България. Учениците проявиха интерес и активно участие, като задаваха въпроси и споделяха впечатления.

Посещенията в НИМ допринесоха за обогатяване на знанията на децата и за изграждане на ценности, свързани с паметта за миналото, единението в настоящето и отговорността към бъдещето.

Skip to content